top of page

Mnogi od nas provode veći deo dana za računarom, što se podrazumeva da nije zdravo. Imamo informaciju, da je dnevna količna vremena koja je dozvoljena deci najviše do 2 sata. Da li je to praksa ili samo teorija?

 

Svedoci smo da se čak i deca, pa i bebe igraja sa tehničnkim uređajima kao što su mobilni telefoni, tablet uređaji... koji zrače. To ni malo nije zdravo i ''podmuklo'' utiče na njihovo zdravlje. Ako se deca od malih nogu igraju i imaju pristup multimedijalnimm uredjajima, postoji mogučnost da izgube osećaj za realnošću, odnosno da ,,žive u imaginarnom svetu".

 

Ali, nije sve tako crno. Naravno, da savremena tehnološka dostignuća mogu da imaju i te kako dobre osobine u razvoju deteta, njihovog zapažanja, odnosno njihovih intelektualnih mogućnosti. Način na koji bi im se ograničilo vreme provedeno na inteligentnim uređajima i uskraćivanje pristupu odredjenim sadržajima, tj. omogućavanju ''odgovarajućeg''sadržaja za dati uzrast, sprečila bi se potencijalno narušavanje zdravlja.

 

Zato dobro razmislimo pre nego što deci,bratu ili sestri... omogućimo pristup raznim uređajima i sadržajima na internetu!

 

Autor: Tehnootim (netventiva)

Da li je nada izgubljena?

05. Februar 2014.

Grupe članka

Top članci

Kontakt mreže

  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square

Korisno

Saveti

Edukacija

Zanimljivo

Obrazovanje

Da vidite više komentara, kliknite ovde.

bottom of page